Numery telefonów: 500 480 580, 500 530 580
img img
Jaka twardość materaca będzie najlepsza?
Jaka twardość materaca będzie najlepsza?

Jaka twardość materaca będzie najlepsza?

Mamy nadzieję, że podczas zakupu łóżka i pasującego materaca zwracasz uwagę na twardość tego ostatniego? Jeżeli tego nie robisz, ten artykuł powstaje dla Ciebie. Dowiesz się, jakie to ważne, by spać na odpowiednio twardym podłożu oraz jaka twardość materaca będzie najlepsza w danym przypadku.

Sprawdzimy, jaka twardość materaca jest najlepsza dla starszej osoby, jaka dla pary, a jaka dla dziecka. Tak, to wszystko ma znaczenie!

Jaką twardość materaca wybrać?

Jaką twardość materaca wybrać? Czym się kierować podczas zakupu i na co zwracać uwagę? obecnie w sklepach jest ogromny wybór modeli i faktycznie, może być Ci trudno się rozeznać.

W największym uproszczeniu możemy przyjąć, że istnieją trzy główne typy materaców:

  • miękkie;
  • średnio miękkie;
  • średnio twarde;
  • twarde.

Co ważne, możesz spotkać się także z oznaczeniami typu H, od angielskiego słowa hardness (H1: materac miękki, H2: materac średnio miękki, H3: materac średnio twardy., a nawet H4, czyli materac twardy dla osób o wadze przekraczającej 100 kg).

I tak, po tej ostatniej uwadze możesz słusznie przyjąć, że twardość materaca możesz dobierać w zależności od wagi śpiących. Ale to nie żelazna zasada. Więcej opowiemy w dalszej części artykułu.

Jaka twardość materaca dla dziecka?

Przyjmuje się, że materac dla dziecka powinien być oznaczony jako model miękki lub H1. Jest to twardość przeznaczona przede wszystkim dla drobnych osób, których waga nie przekracza 60 kg.

To oznacza, że twardość materaca dla dziecka jest równie odpowiednia dla młodzieży o niewysokiej masie ciała oraz drobnych dorosłych.

Jaka twardość materaca dla dwóch osób będzie najlepsza?

W przypadku twardości materaca dla dwóch osób mamy bardziej złożoną kwestię, ponieważ kobiety i mężczyźni prezentują bardzo często dość różną masę ciała. Co za tym idzie, preferencje materacowe w przypadku dwóch śpiących ze sobą osób mogą być zupełnie inne.

Jak temu zaradzić?

Istnieją co najmniej dwie możliwości:

  • Po pierwsze para może zdecydować się na dwa różne materace. Po stronie osoby lżejszej znajdzie się materac bardziej miękki, po drugiej stronie – twardy. Nie jest to doskonałe rozwiązanie z tego powodu, że przestrzeń między materacami będzie wyczuwalna w łóżku.
  • Druga możliwość polega na pójściu na pewien kompromis. Mówi się, że najbardziej uniwersalne, to materace H2 i H3. W tym przypadku w zależności od wagi śpiących można dokonać wyboru średnio miękkiego lub średnio twardego materaca.

W Uroku Drewna staramy się nie komplikować kwestii wyboru materaców, dlatego znajdziesz u nas głównie materace średnio twarde. Przyjmuje się, że są one odpowiednie dla osób o wadze od 60 do 100 kg, zatem większość par wyśpi się na nich wygodnie.

Do wyboru pozostawiamy to, czy zdecydujesz się ma materace bonelowe (inaczej bonellowe) z jedną długa sprężyną wewnątrz czy na materace kieszeniowe (inaczej kieszonkowe), które składają się z wielu pojedynczych kieszonek ze sprężynkami.

Więcej o tym, jak wybrać materac do łóżka małżeńskiego, przeczytasz w innym artykule. Znajdziesz tam dokładniej omówione różnice między wspomnianymi dwoma typami materaców sprężynowych.

Jaka twardość materaca dla starszej osoby?

A jaka twardość materaca dla starszej osoby? Należy w tym przypadku zwrócić uwagę na dolegliwości fizyczne, z jakimi zmaga się senior, aby zadbać o jego pełen komfort podczas snu.

Najlepszym rozwiązaniem dla starszej osoby będzie materac kieszeniowy lub piankowy. Takie modele dają stabilne podparcie sylwetce i ulgę plecom oraz stawom.

Podobnie jak we wcześniejszym zagadnieniu, jeśli chodzi o twardość materaca, zwróć uwagę na wzrost i wagę seniora. Zazwyczaj wybiera się średnio miękkie lub średnio twarde materace dla starszych osób.

Jaką twardość materaca wybrać?

Jaką twardość materaca wybrać? Kierować się wagą śpiących czy innymi czynnikami?

Teraz już wiesz, że waga jest tylko jedną ze zmiennych. Uniwersalny materac średnio miękki lub średnio twardy zagwarantuje wygodną i komfortową pozycję podczas spania oraz ułożenie kręgosłupa dla większości osób.

Szczególną wagę przyłóż do wyboru materaca dla osób starszych i dzieci. Ich ciała potrzebują największej uwagi.

Sprawdź ofertę materaców w sklepie online Urok Drewna i wybierz najlepszy model dla siebie oraz bliskich.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl