Numery telefonów: 500 480 580, 500 530 580
img img
Jaki materac dla dziecka wybrać?
Jaki materac dla dziecka wybrać?

Jaki materac dla dziecka wybrać?

Mocny i zdrowy sen dziecka ma wiele zalet. Po pierwsze wspomaga prawidłowy rozwój dziecka, a po drugie pozwala rodzicom odpocząć od wyczerpujących obowiązków związanych z opieką nad maluchem. Jaki materac dla dziecka wybrać, by umożliwić mu relaksujący nocny wypoczynek?

W tym artykule pomożemy Ci wybrać łóżka dziecięce drewniane oraz dobrać materac do jego potrzeb.

Wybierz najlepszy materac dla dziecka

Najlepszy materac dla dziecka, to taki, który został dobrany do jego wzrostu, ale także wieku. Pierwsze… kilkanaście lat życia dziecka jest kluczowe dla prawidłowego rozwoju kości, postawy i ukształtowania sylwetki.

To ważny czas, dlatego należy zadbać o to, by dziecko rozwijało się prawidłowo. Lubimy wspominać o tym, że przesypiamy około jedną trzecią życia. Jeśli spojrzymy na to w ten sposób, okazuje się, że zwrócenie uwagi na to, w jakich warunkach śpimy, wcale nie jest takie banalne.

Szacując, że śpimy około 8 godzin dziennie (a dzieci śpią przecież jeszcze dłużej!), przez ten czas (jeśli spędzamy go na niewłaściwym materacu i łóżku) narażamy kręgosłup na niewygody.

Nic dziwnego, że potem budzimy się z bólem ciała. Dzieci nie odczuwają tego tak mocno. Mogą to jednak odczuć w kolejnych latach. Co gorsza, wspomniana niewygoda może odbić się na zdrowiu i przerodzić w wadę postawy lub inne choroby.

Tym bardziej zwróć uwagę na to, jak śpi Twoje dziecko!

Jaki materac dla dziecka będzie lepszy: twardy czy miękki? Podobnie jak przypadku dorosłych, zbyt twardy materac generuje ból i niewygodę, z kolei zbyt miękki zapewnia niewłaściwą pozycję pleców i nóg podczas długich godzin snu.

Materace do łóżka, jakie oferujemy w Uroku drewna, to dwa warianty sprężynowe:

  • tradycyjne bonelowe
  • lub bardziej nowoczesne kieszeniowe.

O tym, jakie są różnice między rodzajami materaców, pisaliśmy w osobnym wpisie blogowym. Radzimy tam, jak wybrać materac do sypialni.

Jaki materac wybrać dla dziecka, by pasował do łóżka?

Materac musi pasować do łóżka, przede wszystkim wymiarami. Dzięki temu będzie stabilnie osadzony w ramie i zapewni bezpieczną pozycję podczas snu.

Jeśli chodzi o wybór materaca bonellowego lub kieszeniowego dla dziecka, są różne teorie. Część z nich mówi o tym, że materace kieszeniowe z niezależnie pracującymi sprężynami, są najlepsze dla starszych dzieci i nastolatków. Z kolei bonelowe dla dzieci młodszych, których postawa i sylwetka dopiero się kształtują.

Inne teorie zakładają, że niezależnie pracujące sprężyny w kieszonkach zapewniają bezpieczniejsze podparcie dla młodych i nadal rozwijających się pleców.

Jeśli te wyjaśnienia dotyczące charakterystyki materaców są niejasne, poniżej znajdziesz dokładniejszą “ściągę”:

  • W materacach kieszeniowych sprężyny nie są ze sobą bezpośrednio połączone, więc działają niezależnie. Dostosowują się do spoczywającego na nich ciężaru.
  • Z kolei materac bonelowy składa się ze sprężyn wykonanych z jednego długiego kawałka drutu, co sprawia, że sprężyny są ze sobą połączone i tym samym są od siebie zależne.

Podczas wybierania materaca dobrze skonsultować się z lekarzem rodzinnym lub ortopedą, który doradzi, jaki typ wypełnienia będzie najlepszy na danym etapie rozwoju dziecka czy nastolatka.

Niezależnie od tego, który typ materaca wybierzesz, bez problemu zamówisz u nas łóżko o odpowiednich wymiarach. Łóżka dziecięce, które projektujemy, występują w wielu wymiarach i sprawdzają się doskonale.

Są wykonane z wysokogatunkowego naturalnego drewna sosnowego, które jest najlepszym wyborem dla dzieci i alergików.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl