Numery telefonów: 500 480 580, 500 530 580
img img
Łóżko bukowe czy sosnowe?
Łóżko bukowe czy sosnowe?

Drewniane meble cieszą się ogromną popularnością ze względu na swoje walory zarówno estetyczne, jak i użytkowe. Należy jednak pamiętać, że drewno drewnu nierówne. Warto zapoznać się z właściwościami poszczególnych gatunków, by móc wybrać meble dopasowane nie tylko do aranżacji, ale przede wszystkim indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Sporo wątpliwości budzi wybór wyposażenia sypialni. Łóżko bukowe czy sosnowe - które wybrać?

Łóżko bukowe

Buk ceniony jest przede wszystkim za trwałość. Ten gatunek drewna wykazuje wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne spowodowane na przykład pogryzieniem przez psa czy też uderzeniem. Drewno to jest twarde i pozwala na stworzenie solidnej konstrukcji, która sprawdzi się nawet przy większym obciążeniu. Warto zaznaczyć, że mimo zwiększonej twardości, drewno to jest łatwe w obróbce i pozwala na tworzenie zarówno prostych, jak i finezyjnych form. Dzięki temu wykonane z niego łóżka sprawdzą się w każdej aranżacji.

Do najczęściej wymienianych wad mebli wykonanych z tego surowca należy dość wysoka cena. Należy jednak pamiętać, że nie jest to cena wygórowana, a związana z doskonałymi właściwościami tego gatunku drewna.

Łóżko sosnowe

Meble wykonane z tego gatunku drewna doskonale się prezentują w niemal każdym wnętrzu, a ich niska cena sprawia, że decyduje się na nie coraz większa liczba osób. W tym przypadku cena ma związek z właściwościami surowcami. Drewno sosnowe nie jest bowiem tak twarde i wytrzymałe jak bukowe. Nie oznacza to jednak, że meble te szybko ulegają zniszczeniu – po prostu są mniej odporne na zarysowania oraz różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne.

Warto również zwrócić uwagę na zalety tego materiału, jak na przykład właściwości antystatyczne, dzięki czemu wykonane z niego łóżka idealnie odnajdą się w sypialni alergików bądź małych dzieci.

Co wybrać?

Jak widać, wybór nie jest łatwy - oba surowce mają zarówno zalety, jak i wady. Niezależnie od tego, co wybierzemy, warto pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji drewna wykorzystanego do produkcji mebli. Dzięki temu na dłużej zachowamy ich walory nie tylko estetyczne, ale też użytkowe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl