Numery telefonów: 500 480 580, 500 530 580
img img
Sprawdzone sposoby na zdrowy sen
Sprawdzone sposoby na zdrowy sen

ABC zdrowego snu – nasze sposoby na dobry sen

Na jakość snu wpływa wiele czynników. Część z nich nie jest oczywista i często o nich zapominamy, czego efektem jest poranne niewyspanie lub nocne przewracanie się z boku na bok.

Jakie są nasze sposoby na lepszy sen? Z czego musisz zrezygnować, a co wprowadzić do swojego rytmu dnia, aby spać wygodnie i głęboko? Opowiadamy o tym poniżej.


Z czego musisz zrezygnować, by zapewnić sobie zdrowy sen?

Jakie nawyki mogą wpływać negatywnie na jakość snu? Z jakich aktywności musisz zrezygnować, by zapewnić sobie lepszy sen?

  1. Po pierwsze, nie zabieraj pracy do łóżka. Słabym pomysłem jest przesiadywanie ze służbowym laptopem pod swoją kołdrą. Jeszcze gorsze jest otaczanie się dokumentami i segregatorami przy łóżku. Zaburza to tzw. work-life balance i nie pozwala skutecznie się zrelaksować.
  2. Zrezygnuj z białego światła żarówek. W sypialni powinny znaleźć się lampy z ciepłym i miękkim światłem. Białe i ostre światło sprzyja koncentracji i jest charakterystyczne dla naturalnego światła słonecznego, a także wyposażenia biur. Jest ono niekorzystne, gdy chcesz się wyciszyć i zasnąć.
  3. Odłóż telefon na co najmniej godzinę (a najlepiej dwie) przed planowanym zaśnięciem! Światło niebieskie utrudnia zasypianie przez to że zaburza produkowanie melatoniny przez organizm. Dlatego oglądanie filmu lub przeglądanie telefonu bezpośrednio przed snem jest kiepskim pomysłem.

 

Proste sposoby na dobry sen (sport, wywietrzenie, regularność snu, odpowiednia długość snu, wygodne łóżko i materac)

A jakie są nasze niezawodne sposoby na dobry sen?

  1. Długość snu ma znaczenie. Dorosły człowiek powinien spać co najmniej 7 godzin każdej nocy. Dzięki temu organizm ma szansę się zregenerować i nabrać sił na kolejny dzień.
  2. Do swojego rytmu dnia wprowadź regularny sport. Nie musi to być nic wyczynowego, wystarczą nawet codzienne spacery. Dzięki nim dotlenisz się, a Twoje ciało otrzyma niezbędną dawkę ruchu, po której chętniej i szybciej zaśniesz.
  3. Wygodne łóżko i materac. Nie ma nic gorszego niż niewygodne łóżko i źle dobrany materac. Zazwyczaj wiąże się to z przewracaniem się na boki przez długie nocne godziny. Nici z relaksu i wypoczynku! Dlatego sprawdź, jakie solidne drewniane łóżka mamy w ofercie. Dobierz też idealny materac do łóżka, z którego pomocą zadbasz o długi i głęboki sen. Przeczytaj nasz artykuł - jaki materac do łóżka wybrać?
  4. Spróbuj wprowadzić regularność do swojego trybu życia. Kładź się spać i budź rano mniej więcej o tych samych godzinach. Ludzki organizm lubi rutynę: przyzwyczaja się do pewnych cykli i dostosowuje się do nich. Nie zarywaj weekendowych nocy, jeśli nie jest to konieczne, a zobaczysz, że jakość Twojego snu się poprawi.
  5. Otoczenie ma znaczenie. Solidne łóżko dostosowane wielkością do śpiących osób, wygodny materac dopasowany do preferencji i piękny wystrój. To naprawdę działa cuda! w przytulnej sypialni zasypia się szybciej i śpi się lepiej. Sprawdź, co piszemy o przytulnej aranżacji sypialni.

Zadbaj o jakość snu, wprowadzając małe, ale jednocześnie wielkie zmiany do swojego trybu życia. Dzięki nim każdej nocy będziesz zasypiać szybko i spać głęboko aż do rana. Wchodzisz w to?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl