Numery telefonów: 500 480 580, 500 530 580
img img
Właściwości drewna bukowego
Właściwości drewna bukowego

Właściwości drewna bukowego

Meble bukowe nie są aż tak popularne, jak meble sosnowe, które również znajdziesz w Uroku Drewna, ale też są bardzo chętnie wybierane. Dlaczego? Wpływa na to wiele czynników, o których dzisiaj opowiemy nieco więcej. Właściwości drewna bukowego są na tyle atrakcyjne, że warto rozważyć urządzenie nimi mieszkania.

Zobacz, jakie zalety ma drewno to drewno i jakie korzyści dają nam w domu meble bukowe.


Drewno bukowe – poznaj jego właściwości

Drewno bukowe ma wiele właściwości, które chętnie wykorzystuje się w przemyśle meblarskim. Buk, czyli król drzew liściastych, czaruje naturalnym wdziękiem, wrodzoną siłą i pozytywną energią.

  • Buk to jeden z najbardziej popularnych gatunków drzew w kraju. Mimo tego jest dosyć ekskluzywne, ponieważ to wolno rosnące drzewo, dlatego dłużej czeka się na uzyskanie surowca.
  • Drewno bukowe jest stosunkowo twarde (choć oczywiście nie tak jak na przykład dąb), czym przewyższa drewno sosnowe, jeśli chodzi o wytrzymałość. Zwiększa to jego odporność na uszkodzenia, a tym samym wydłuża czas użytkowania. Miej na uwadze, że buczyna, jak każde drewno, ma swoje słabsze strony. Jak pielęgnować meble drewniane i uniknąć wpadek, które wpłyną na stan mebli bukowych, poczytasz na naszym blogu.
  • Mimo twardości, drewno bukowe jest wdzięczne w obróbce i pozwala na względnie swobodną pracę nad kształtem czy wzorami podczas produkcji.
  • Drewno bukowe jest dość ciężkie, co sprawia, że jest świetnym materiałem do produkcji solidnych i mocnych mebli. Ta właściwość sprawia również, że trudniej uszkodzić bukowe blaty i deski.
  • Drewno z buku ma naturalny, bardzo subtelny i miły dla oka odcień, który dodaje wnętrzom szyku. Często wykorzystuje się elementy bukowe w eleganckich salonach i przytulnych sypialniach.

Podsumowując, drewno bukowe jest twardsze i cięższe niż drewno sosnowe. Jest odporne na uszkodzenia mechaniczne i dlatego stanowi świetny materiał do produkcji solidnych mebli, na przykład łóżek małżeńskich.


Jakie właściwości mają meble z drewna bukowego?

Przejdźmy do konkretów dotyczących samego wyposażenia. Jakie właściwości mają meble bukowe?

Mówi się, że drzewa bukowe mają świetny wpływ na samopoczucie osób, które wśród nich przebywają. Można powiedzieć, że ta pozytywna naturalna energia działa również po obróbce drewna!

Meble, które wyprodukowano z użyciem drewna bukowego, charakteryzuje subtelna elegancja. To dzięki naturalnemu odcieniowi tego surowca, który sprawia, że pomieszczenie wygląda bardzo stylowo i nie wymaga wielu dekoracyjnych dodatków.

Twardość i wytrzymałość surowca, jakim jest buczyna, sprawia, że jest to doskonały materiał na łóżka, szczególnie podwójne. Łóżka bukowe są solidne, mocne i wytrzymują duże obciążenia. Są nie tylko funkcjonalnym i długowiecznym meblem, ale jednocześnie przepięknym elementem wystroju.

Sprawdź naszą ofertę mebli, w której znajdziesz również wyposażenie bukowe, takie jak łóżka czy szafki nocne. Urządź swoją sypialnię i mieszkanie z użyciem naturalnych drewnianych mebli i ciesz się ich pięknem i siłą.

Jeśli masz pytania dotyczące oferty lub poszczególnych produktów, służymy radą i pomocą. Życzymy udanych zakupów!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl