Numery telefonów: 500 480 580, 500 530 580
img img
Właściwości drewna sosnowego
Właściwości drewna sosnowego

Poznaj właściwości drewna sosnowego

W Uroku Drewna najchętniej wykorzystujemy drewno sosnowe do produkcji mebli. Jest kilka znaczących powodów, które sprawiają, że uwielbiamy ten surowiec. Poznaj właściwości drewna sosnowego, dzięki którym jest to tak wdzięczny materiał do produkcji mebli.

Dowiedz się też, jak właściwości surowca wpływają na obróbkę oraz zastosowanie i użytkowanie mebla.

 

Jakie właściwości ma drewno sosnowe?

Drewno sosnowe jest najpopularniejszym drewnem w Polsce, co wynika z najlepszej dostępności tego surowca. Lasy sosnowe są najczęściej spotykane, sama sosna rośnie szybko i jest łatwa w obróbce. Dzięki temu meble sosnowe są coraz częściej spotykane. A jakie właściwości ma drewno sosnowe?

  • Drewno z sosny jest elastyczne, sprężyste i co za tym idzie, dobrze się z nim pracuje podczas produkcji mebli. Z użyciem sosny można tworzyć rozmaite projekty, wzory i kształty.
  • To lekkie drewno, znacznie lżejsze i bardziej giętkie niż buk czy dąb, które charakteryzują się dużą twardością i masą.
  • Mimo że sosna jest sprężysta, jest też dość odporna na uszkodzenia mechaniczne. Na pewno więcej uszkodzeń wytrzyma drewno bukowe, ale sosna też jest wytrzymałym materiałem.
  • Drewno sosnowe jest jasne i ma naturalne, bardzo przyjemne dla oka wybarwienie o uniwersalnym charakterze.
  • Naturalny kolor sosny pozwala na barwienie go na dowolny odcień. W Uroku Drewna oferujemy możliwość wyboru ostatecznego koloru, jakie przybiorą zamówione przez Ciebie meble sosnowe.
  • Drewno sosnowe jest też bardzo wartościowe dzięki swoim antystatycznym właściwościom. Nie zbiera kurzu i dlatego jest polecane dzieciom i alergikom.

Drewno sosnowe jest więc łatwo dostępne i proste w obróbce dzięki swoim właściwościom fizycznym. Pozwala na dużą swobodę w wykańczaniu go i dostosowywaniu do osobistych preferencji.

Ten wdzięczny surowiec jest też bezpieczny dla najmłodszych i osób z alergiami. Brzmi bajkowo!


Właściwości drewna sosnowego, które cenimy w meblach

W Uroku Drewna wykorzystujemy właściwości drewna sosnowego już na etapie projektowania nowych modeli i kolekcji. Później, podczas produkcji, korzystamy z tego, że obróbka tego materiału jest tak prosta, a podczas prezentowania nowości w sklepie jesteśmy dumni, że te meble mogą trafić właśnie do Twojego wnętrza.

Meble wykonane z sosny mają uniwersalny design, który świetnie odnajduje się w każdym stylu. Jasne drewno o naturalnym odcieniu najlepiej odnajdzie się w przytulnych skandynawskich przestrzeniach, a ciemniejsze wybarwienie to strzał w dziesiątkę w przypadku bardziej tradycyjnie urządzonych pomieszczeń.

Nasze meble, w tym duże szafy, produkujemy z użyciem litych sosnowych desek, które prezentują się perfekcyjnie. Mają zdrowy, naturalny kolor, są mocne i brak na nich nieestetycznych rysunków słojów.

Co ważne, lite drewno to gwarancja wytrzymałości mebla. Lita deska powstaje z jednego kawałka drewna, co sprawia, że mebel jest solidny i przetrwa długie lata. To dlatego często mówi się, że meble z prawdziwego drewna są wielopokoleniowe!

Pamiętaj jednak, że o naturalne drewno trzeba dbać. Mowa tu o odpowiedniej konserwacji oraz o unikaniu potencjalnie niebezpiecznych sytuacji, które mogą wpłynąć na jego stan. O tym, jak dbać o drewno, przeczytasz w naszym artykule.

Prawdziwe drewno sprawia, że pokój jest bardziej przytulny i ciepły. Mieszkanie urządzone z wykorzystaniem mebli sosnowych nie wymaga wielu dekoracji, bo drewno samo w sobie jest ozdobą.

Drewno sosnowe, jak wspominaliśmy, ma właściwości antystatyczne i dlatego meble z sosny to idealne wyposażenie pokoju dziecięcego. Jasny kolor, odporność na kurz i wrażenie przytulności, jakie daje sosna to połączenie doskonałe!

A ty masz już u siebie meble z sosny? Jeśli nie, sprawdź nasza ofertę i skontaktuj się z nami w razie pytań!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl